Policii známý osmadvacetiletý zloděj vnikl do rodinného domu přes balkon. V koupelně se vysprchoval a v plánu měl podle svých slov ještě vyprat si prádlo. "V tu chvíli byl ale vyrušen nájemníky domu. Vysvětlil jim svou situaci a co v domě pohledával. Ani jeden z nájemníků proto na něj v tu chvíli nezavolal policii," podotkla Brousilová.

Zloděj už ale v té chvíli věděl, že se do domu ještě vrátí. Při odchodu si proto nenápadně otevřel okno v garáži. Za několik dní do domu vnikl. Tentokrát ale ne s prázdnou. Cestou nakoupil suroviny nezbytné k uvaření kynutých knedlíků. Peníze získal prodejem pivních lahví. V lese pak nasbíral ještě borůvky. "Do domu se šel hlavně vyléčit, měl totiž teplotu. Pak ale jako poděkování za to, že na něj nájemníci nezavolali policii, jim uvařil kynuté borůvkové knedlíky. Na kousek papíru připsal vzkaz "pro Vás" a odešel," upřesnila Brousilová.

Nájemníkům ale došla trpělivost a o nezvaném hostu se už tentokrát zmínili policii. Za porušování domovní svobody teď muži ze Vsetína hrozí až dvouleté vězení.