Nažhavený domácí celek chce svého soupeře udolat. "Přípravu hodnotím nerad. Vše šlo podle plánu, hlavně že se nám vyhýbala zranění. První blok byl objemový a tým se seznámil se základy z taktické oblasti, ve druhé fázi jsme se v Rakousku taktice věnovali víc a rychlý sled zápasů přinesl herní kondici, a nyní doma jsme ladili formu. Věřím, že tým je nachystán dobře a má chuť odčinit jaro," řekl kouč Baníku Miroslav Koubek, jehož čeká na lavičce ostravského celku premiéra. Po neúspěšné sezoně nahradil zaskakujícího generálního manažera Vernera Ličku, která zastoupil odvolaného Karla Večeřu.

Nový trenér je rád, že mužstvo začíná doma. "Los je ošidný. Po pauze se dá jen těžko odhadovat, kdo jak bude vypadat. Favorité se mohou rozjíždět pomaleji, naopak papírově slabší týmy mohou překvapit. Proto los moc neřeším, jsem ale vcelku rád, že můžeme začínat doma. Je to malá výhoda," doufal Koubek.

Fanoušci Ostravy se pod jeho vedením mohou těšit na jiný herní styl, zaměřený na bojovnost a běhavý fotbal, stejně tak i na řadu nových hráčů v sestavě. "Škoda, že kvůli pásovému oparu vypadl teď z přípravy Strnad, ale onemocnění se podchytilo včas, snad tedy léčba nebude dlouhá," uvedl kouč. "Příbram je nevyzpytatelný, houževnatý soupeř. Rozhodně utkání nepodceníme. Máme kvalitu na to, abychom získali tři body," dodal Koubek.

Příbramský trenér Karol Marko prožije stejně jako jeho kolega premiéru na lavičce svého nového celku. Nervozitu prý nepociťuje. "Jsem v klidu, ale před zápasem to možná na mě trošku dolehne," připustil slovenský kouč, který je po příchodu z druholigové Jihlavy nováčkem v Gambrinus lize.

Z utkání proti ambicióznímu Baníku však nemá obavy. "Myslím, si, že nám připrava vyšla. Nic jsme nevynechali a všichni se na ligový kolotoč těšíme. O Ostravě máme dostatek informací, myslím, že nás nemá čím překvapit. Rukopis trenéra Koubka znám velmi dobře z druhé ligy, v níž vedl Čáslav. Baník má velmi dobrý střed hřiště i standardní situace. Jsme na to dobře připravení," řekl Marko v rozhovoru pro Mediafax.

Středočeši v minulém ročníku vsadili na mladé hráče a jejich maximální nasazení. Podobně by se chtěli prezentovat také v nové sezoně. "Udělali jsme drobné změny v herním projevu, ale pořád musíme hrát soudržně a kolektivně," pravil příbramský trenér.