Slovácko se na obnovenou ligovu premiéru velmi poctivě připravovalo. Poté, co klub odkoupil práva na účast v Gambrinus lize od Čáslavi, přizpůsobil trenér Josef Mazura skladbu tréninků tak, aby jeho svěřenci byli na startu soutěže v optimální formě. Přitom ještě zapracovával do týmu šest nových tváří. "Myslím, že se nám příprava povedla. Pokud hráči prodají to, co jsme natrénovali, mohli bychom proti Plzni uspět. Máme na to," prohlásil Mazura.

Jaký recept by podle něj mohl na Západočechy platit? "Dáme gól, zavřeme to a bude. Víte přece, že jsem pes obranář," usmíval se Mazura, jenž během léta mapoval hru protivníka. "Plzeň jsme viděli v přípravných zápasech. Má technické hráče a hodně silné standardky. Na to si budeme muset dávat pozor," pravil trenér Slovácka.

Jeho celek v sedmi přípravných duelech inkasoval pouze dvě branky. "Věříme, že se nám tak bude dařit i v lize. Máme zkušené a kvalitní hráče, tak by se nám mohlo dařit," věřil kapitán prvoligového nováčka René Formánek. V tomto týdnu měl zdravotní potíže záložník Gonda, který bude Mazurovi chybět.

Hráči Slovácka se na úvodní duel sezony velmi těší a stejně jsou na tom také fotbalisté Plzně. "Zápas na Slovácku bude mít i kvůli fanouškům velký náboj a my bychom rádi hned v prvním zápase bodovali," řekla posila západočeská posila Filip Rýdel. "O trenéru Mazurovi je známé, že preferuje defenzivu. Takže očekávám, že budou dobře bránit a spoléhat na brejky. I my ale chceme útočit a kdyby se nám podařilo dát rychle gól, bylo by to výborné."

Západočeši se těší, že je v premiéře tohoto ročníku první ligy čeká bouřlivé prostředí. "Na Slovácko přijde hodně lidí, to jsme si ale vyzkoušeli na soustředění proti AS Řím a zvládli jsme to," podotkl plzeňský trenér Pavel Vrba. "Soupeř hraje zodpovědně zezadu a na rychlé brejky. Musíme zvládnout jeho rychlou přechodovou fázi," upozornil.

Kapitán Plzně Pavel Horváth věří, že Plzeň je na ligový start dobře připravena a má tým ještě kvalitnější než loni. "A lépe chceme i skončit. Proto je důležitíé dobře odstartovat," konstatuje zkušený záložník.