Desátý tým minulé nejvyšší soutěže zahájí novou sezonu s ambiciózním týmem FK BAUMIT Jablonec, kterému jen o vlásek naposledy utekla účast v Evropské lize. Hlavní kormidelník Dynama si tak před nedělním startem do nejvyšší soutěže uvědomuje, že jeho tým nečeká lehký soupeř. "Hned v prvním zápase nás čeká celek, který chce hrát o poháry, takže si myslím, že to bude atraktivní pro diváky i motivující pro nás všechny. My ten zápas chceme zvládnout, chceme dobře nastartovat ligu," řekl odhodlaně Pavel Tobiáš.

Jihočeši budou v úvodním ligovém duelu postrádat několik zraněných hráčů. Problémy mají delší dobu David Horejš a Tomáš Stráský. Zatímco u mladého útočníka je nereálné, aby po dlouhém tréninkovém výpadku nastoupil, u kapitána Davida Horejše malá naděje existuje. "Až magnetická rezonance ukáže, jak na tom David ve skutečnosti je," upřesnil Tobiáš, který už má v hlavě základní jedenáctku, která v neděli vyběhne na trávník. "Základní sestava se prakticky od konce sezony nezměnila. Snad jen v útoku dostane šanci Meszároš, který do Dynama přišel ze Slovanu Bratislava," podotkl kouč Jihočechů.

Jablonecký trenér František Komňacký očekává na jihu Čech náročné střetnutí. "Budějovice jsou velmi nepříjemný soupeř. Z minulé sezony si pamatujeme jejich dlouhou šňůru, kdy nebyli poraženi ani Spartou a dalšími kvalitními soupeři. My jsme u nich také prohráli. Musíme proto na ten zápas vzpomenout a mít ho v patrnosti. Očekávám od nich kvalitní defenzivu s rychlým přechodem do útoku. Mají zkušenou obranu i zajímavé hráče ve středu hřiště, ať už je tam Benát nebo Šíma. V útoku je nebezpečný Sedláček. Nemůžeme je podcenit a pokud tam chceme uspět, budeme muset odvést výkon na hranici našich možností," přiznal v pátek agentuře Mediafax jablonecký kouč.

"Budějovice budou vycházet z kvalitní defenzivy, kterou dobře diriguje zkušený Hunal. Silné jsou ve standardních situacích. V útoku hraje v poslední době v dobré formě Sedláček. Očekávám složité utkání s kvalitním soupeřem," doplnil František Komňacký.

Z kádru Severočechů odešli v letní přestávce dva levonozí fotbalisté, záložník Adam Hloušek a obránce Josef Hamouz. "Místo Hamouze má nejblíže do základní sestavy na levé straně obrany Jirka Krejčí, je tu však i alternativa s Tomášem Jablonským. Na levé straně zálohy se zatím nejlépe jevil Honza Kovařík, ale existuje i alternativa s Danem Kocourkem," nastínil varianty sedmaapadesátiletý kormidelník Severočechů.