Pražané v minulém ročníku sbírali body především na domácí půdě. Také proto by rádi fotbalisté Bohemians Praha uhráli na startu sezony dobrý výsledek. "Respektujeme sílu Sigmy, ale samozřejmě bychom do sezony vstoupili rádi úspěšně. Čeká nás hodně běhavý soupeř, který má velkou zbraň v rychlém přechodu do útoku, ale my na to budemem připraveni," říká Robert Žák, trenér Bohemians Praha, jenž povede tento tým premiérově v nejvyšší soutěži, když v létě nahradil na místě hlavního kouče Luboše Urbana.

To, že Sigma Olomouc bude unavená po pohárovém vystoupení na Islandu, si nemyslí. "Je začátek sezony, navíc Sigmu nakopne ten postup a kádr mají dostatečně široký," tvrdí Žák. Zároveň věří tomu, že se jeho tým vyrovná s prostředím na Strahově, které je hodně odlišné od toho na Žižkově, kde Bohemians Praha hráli domácí zápasy v minulé sezoně. "Stadion je rozlehlý, jak to zvládneme ukáže až čas, ale věřím, že to půjde," dodal Žák. Na marodce týmu je jen zraněný obránce Grznár a útočník Ibe, který má nartržený sval.

Fotbalisté Sigmy Olomouc se vrátili z Reykjavíku v pátek ráno a hned v sobotu míří do Prahy. "Máme trošku náročnější program, ale musíme se s tím vyrovnat. Postup v Evropské lize by nás měl psychicky nakopnout," soudil kouč Sigmy Zdeněk Psotka, jenž oproti pohárovému utkání připustil změny v sestavě, konkrétní však nebyl.

Prostředí neútulného stadionu na Strahově Hanáky neděsí, protože podobné hřiště s atletickým oválem si vyzkoušeli ve čtvrtečním souboji na Islandu. "Kdyby hrála Bohemka jako v minulé sezoně na Žižkově, bylo by to lepší. Pokud by tam přišla tisícovka fanoušků, vytvořili by fotbalovou kulisu. Na Strahově se s tím asi nedá počítat," mínil trenér, který touží po plném bodovém zisku. "Nechceme se vracet s prázdou a na remízu hrát neumíme, takže budeme usilovat o vítězství," prohlásil Psotka.