Úřadujíící mistr sice v minulé sezoně bral doma s Mladou Boleslaví jen remízu, jinak se mu ale proti tomuto soupeři daří, byť nejde o snadné zápasy. "Boleslav je vždy nepříjemným soupeřem, určitě budou mít v paměti tu divočinu, kterou jsme s nimi naposledy v Edenu odehráli," říká trenér Karel Jarolím před úvodním duelem Gambrinus ligy. "Musíme se vyvarovat chyb, které jsme tehdy udělali, vytvářet si gólové šance a efektivně je vyřešit. Pro vstup do sezony je dobrý výsledek na úvod důležitý a to hlavně z hlediska psychiky týmu," dodává slávistický kouč.

Ten ještě váhá se složením základní sestavy. V ní nemůže počítat s Josefem Kaufmanem a Vladimírem Šmicrem, jedinými dlouhodobými marody. Poprvé po svém návratu odehraje zápas v Edenu staronový kapitán Stanislav Vlček.Ten se ve vzájemných duelech s Boleslaví trefil už čtyřikrát. Premiéru mohou mít v ostrém zápase také další fotbalisté, například Hocine Ragued, Adam Hloušek nebo Ondřej Čelůstka.

Právě Adam Hloušek se moc těší na atmosféru v Edenu. "Z mé strany je to velké očekávání, že budu moci hrát tady na tom krásném stadionu. Doufám, že přijde co nejvíce diváků, na ty se samozřejmě těším také," poznamenal Adam Hloušek.

V úspěch věří i zkušený slávista Jaroslav Černý. "Každý dobrý výsledek a každá výhra dodává více a více herní pohody do mužstva. Když se nám podaří zápas s Boleslaví zvládnout a vyhrát, tak to bude pro nás daleko příjemnější pozice pro vstup do středečního utkání předkola Ligy mistrů," poznamenal šikovný záložník.

Mladá Boleslav má s pražskou Slavii nejhorší bilanci vzájemných utkání ze všech prvoligových soupeřů. Z deseti mistrovských střetů ji porazila jenom jednou a to 27. března 2006, kdy vyhrála 4:1. Dá se ale čekat, že se fanoušci mohou těšit na góly. Během deseti duelů těchto soupeřů je průměr na zápas celkem tři vstřelené branky.

„Rád bych na Slavii získal tři body. Bude to těžké, protože ještě nikdo ligový zápas v nové slávistické aréně nevyhrál, ale určitě nechci, aby hráči pokazili závěrečných dvacet minut, jako v utkání jarní sezóny,“ řekl Dušan Uhrin, trenér středočeského týmu a zavzpomínal na jarní duel, kde byla Boleslav krůček od výhry, ale nakonec duel skončil remízou 3:3.

Ambiciozní kouč zároveň neskrývá, že jeho tým v této sezoně myslí na příčky zajišťující start v pohárové Evropě. „Mužstvo má na to, aby se probojovalo do evropského poháru. Záleží hodně na hráčích, jak zvládnou tlak, který je jiný, než když se hraje o přední pohárové příčky, než třeba jen o šesté místo,“ dodal Uhrin.

Na marodce týmu je nyní jen brankář Miroslav Miller, jenž se zranil v průběhu letní přípravy.