Na některých místech museli hasiči zasahovat opakovaně. Odstraňovali popadané stromy a větve ze silnic, uvolněné střechy domů a zabezpečovali poškozená elektrická vedení. V noci se situace uklidnila, přesto hasiči ještě v noci na pátek a ráno zasahovali u více než desítky případů.

"Nejvíce práce měli hasiči na Trutnovsku, kde vyjeli k 73 událostem v souvislosti s prudkou bouří, dále na Jičínsku (68 zásahů), Náchodsku (39 zásahů), Hradecku (38 zásahů) a Rychnovsku (13 zásahů)," řekla mluvčí.

Při větrné smršti se zranili tři lidé, včetně jednoho dobrovolného hasiče. Kolem půl sedmé odpoledne silný vítr vyvrátil strom v centru Hořic na Jičínsku a spadl na dětský kočárek. Roční dítě v kočárku utrpělo zranění a vrtulník je transportoval do královéhradecké nemocnice. Matka vyvázla bez zranění. Další osoba byla zraněna v dětském táboře Liščí farma u Vrchlabí na Trutnovsku, kde silný vítr vyvrátil desítky stromů, které spadly na stany. Zraněného po nezbytném ošetření převezla záchranka do nemocnice ve Vrchlabí. Dobrovolný hasič z České Skalice utrpěl zranění nohy při zásahu v Ratibořicích na Náchodsku.

V centru Hradce Králové, u muzea, silný vítr zlomil vzrostlou vrbu, která spadla na zaparkované osobní vozidlo. Nikdo se nezranil. Další strom spadl na osobní vozidlo v obci Fořt na Trutnovsku. I v tomto případě se událost obešla bez zranění. V obci Všeliby na Náchodsku strom spadl a poškodil střechu rodinného domu. Stovky vyvrácených stromů a větví zablokovaly silnice, některé spadly a poškodily elektrická vedení. Několik střech poničil vítr v obci Libáň na Jičínsku a v ulici Československé armády v Jičíně. Ve Dvoře Králové nad Labem vítr poškodil střechu místního divadla a v Hostinném prudké lijáky zaplavily několik sklepů.