"Byli jsme bez elektřiny od čtvrtka asi půl šesté večer. Dodávky se začaly obnovovat dnes dopoledne po 10. hodině. Zatím ji dostává jen část města," popsal krátce před 11. hodinou starosta. Ve městě je také nemocnice, tu však výpadek proudu neohrozil. "Mají náhradní naftový agregát a dodávky probíhaly bez problémů," přiblížil Vladimír Richter.

Škody na majetku města i občanů budou podle jeho slov značné. "Vyčíslené je ještě nemáme. Přišli jsme ale o náš vyhlášený park u zámku. Popadalo tam 46 stromů a museli jsme ho uzavřít. Přístupné je jen muzeum v přední části," nastínil starosta. Podle něj ale lidé zákaz vstupu nerespektují. "Vidí tam sice nataženou červenobílou pásku, přesto ji přelézají. Je to nebezpečné, stromy jsou polámané," upozornil Richter.

Radnice podle jeho slov také vydá zákaz vstupu do Městských lesů. "Hrozí pády dalších stromů. Budeme tam muset vytěžit tisíce kubíků," konstatoval Richter. Výši škod podle něj budou znát příští týden.

Ve městě silný vítr zničil 75 stromů a strhl i několik střech ve městě, jednu kupříkladu u rodinného domu v Hrabačově, jež je stále bez proudu.

Semilsko je jedním z okresů nejvíce postiženým čtvrteční silnou bouří. Padající stromy zatarasily na několika místech mezinárodní silnici z Harrachova do Jilemnice a Vrchlabí či spojnici ze Semil do Vysokého nad Jizerou. Energetici zde také vyhlásili stav kalamity. Kvůli potrhanému vedení byli bez proudu lidé z části Českého ráje, Přepeř u Turnova, Vysokého nad Jizerou, Rokytnice či Jablonečku.