Tragédie se stala ve středu kolem druhé hodiny ranní. Muž se řítil obrovskou rychlostí po silnici směrem od Holešova k Rymicím. Dostal smyk, přerazil kamenný pomník u cesty a převrátil svůj vůz Renault Megane na střechu. V autě zemřeli dvě devatenáctileté dívky z Holešova a osmnáctiletý mladík z Bystřice pod Hostýnem, synovec obviněného.

Obviněný muž skončil po nehodě s lehčími poraněními v nemocnici, ve čtvrtek odpoledne už byl propuštěn a okamžitě vzat do cely předběžného zadržení. K řízení auta se dodnes nepřiznal. "Vyšetřovatel kroměřížské policie proti němu ale nasbíral dostatek důkazů i svědeckých výpovědí. Policisté uvažovali i o podání návrhu na vazbu, podle státního zastupitelství k tomu ale není důvod," podotkla Bartíková.

Muži hrozí trest odnětí svobody na tři až deset let. Pokud se ale potvrdí, že jel pod vlivem alkoholu, může být obvinění ještě rozšířeno. Při orientačním vyšetření v nemocnici se zjistila hodnota 1,89 promile alkoholu. Přesné výsledky rozboru však budou známy až za několik dní. Zjišťovat se bude i eventuelní přítomnost drog, muž je totiž jejich uživatelem.