Snímek Admirál na ruské dějiny nahlíží skrze příběh Alexandra Vasiljeviče Kolčaka, který na první pohled představuje ideálního hrdinu svého národa. Ve skutečnosti má však slabost pro krásné ženy, jichž se touží za každou cenu zmocnit. K zásadnímu okamžiku v jeho životě dochází ve chvíli, kdy potkává Annu Timirevu, která je manželkou jeho nejlepšího přítele. V časech, kdy je Rusko zmítáno revolucí, Kolčak prožívá vášnivý vztah a snaží se uniknout nepřízni osudu.

Děj ruského filmu odkazuje také na události předcházející vzniku samostatného Československa. Vlak se zlatým carským pokladem, který míří před bolševiky na Sibiř, zde střeží českoslovenští legionáři. Admirál patří k nejdražším filmovým projektům v dějinách ruské kinematografie. V bitevních scénách se objevují desetitisíce příslušníků ruské armády.

Válečné drama Admirál se v Rusku stalo hitem a diváci na něj zakoupili vstupenky za více než 35 milionů dolarů. Film s Konstantinem Chabenským a Elizavetou Bojarskovou v hlavních rolích je tak díky své výpravnosti i úspěchu v kinech v Rusku přirovnáván ke snímku Titanic.

Titulní píseň vznikla zhudebněním básně, kterou na památku admirála Kolčaka napsala skutečná Anna Timireva.