„Od Prahy ani ze Slovenska od čtvrtečního večera nic nepřijelo, vypravili jsem jenom jeden motorák do stanice Kúty. Vlaky mají zpoždění až 300 minut, nebo nejedou vůbec,“ uvedla operátorka ve stanici Břeclav. Podle jejích slov zatím není jasné, jak budou případně vlaky dál pokračovat. Mluvčí Správy železničních dopravních cest Pavel Halla navíc uvedl, že některé vlaky byly odřeknuty, jiné mají zpoždění až sedm hodin.

Podle vyjádření představitelů českých i slovenskch drah není jasné, kdy bude provoz obnoven. "Původně měly být překážky odstraněny v sedm hodin, což se ale nepodařilo. Těžko odhadovat, jak rychle to opraví," uvedla pracovnice informačního centra Železniční společnosti Slovensko. Přesný čas návratu vlaků na trať neznají ani České dráhy. "Slovenská strana nám řekla, že to mělo být v poledne, zatím ale vlaky nejezdí," řekl Halla. Naopak spojení do Vídně pracovníci drah obnovili už v devět hodin.

Náhradní doprava není zavedena. Důvodem problémů je větrná smršť, kvůli které na Slovensku popadaly na trať stromy a poničily přitom i troleje.