Pestrou majetkovou trestnou činnost pětice pachatelů, z nichž dva jsou čtrnáctiletí a tři mladíci ve věku od osmnácti do jednadvaceti let, ukončili policisté ze Suchdola nad Lužnicí ve spolupráci s kriminalisty z Jindřichova Hradce.

"Povedená pětice se v době od 26. června do 4. července dokázala předvést v šesti dosud policií zadokumentovaných případech. Třinácti poškozeným způsobili škodu za 61 619 korun," řekl Beran.

V rukou gangu skončil mobilní telefon, dětská terénní motorová čtyřkolka, motorová nafta z traktorů, navigace z automobilu, elektrické vrtačky, úhlové a přímočaré pily, lamelové frézy, úhlové brusky, elektrické utahováky, rybářské pruty s kompletní rybářskou výstrojí a nepohrdli ani lahví vína v zahrádkářské kolonii.

"Ve čtvrtek bylo zahájeno trestní stíhání obviněných. Dva nejstarší obviněné, dvacetiletého a jednadvacetileté, policisté zadrželi a umístili do policejní cely v Jindřichově Hradci. Byl na ně podán návrh na vzetí do vazby. Ostatní pachatelé jsou vyšetřováni na svobodě," dodal Beran.