„Předpokládáme, že výše škod na obecním a krajském majetku bude nižší než při nedávných přívalových deštích. Spadlá větev poškodila závoru před krajským úřadem a většinu stromů spadlých na silnice a železniční koleje již hasiči odstranili,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer. Dodal, že konkrétní zprávy z obcí ještě nedostali.

Největší zpoždění na železnici se podle Českých drah týkalo tratě z Liberce do Nové Paky a trvalo před odjezdem 45 minut. Zpoždění rychlíku z Liberce do Pardubic bylo v železném Brodě na Jablonecku 34 minut. Ranní vlak z Liberce do Jablonce nad Nisou měl zpoždění 22 minut, vlak z Liberce do Kořenova 19 minut a několikaminutová zpoždění postihly vlaky z Harrachova do Liberce, z Tanvaldu do Liberce, z Liberce do České Lípy, z Raspenavy do Bílého Potoka na Liberecku, z Frýdlantu do Liberce, z Frýdlantu do Jindřichovic pod Smrkem na Liberecku a z Liberce do Černous. V průběhu pátečního dopoledne se vlaky vracely k pravidelným jízdním řádům.

Elektrárenská společnost ČEZ vyhlásila kalamitní stav pro všechny regiony Libereckého kraje a rozšířila ho i na některé regiony východních Čech. Na Českolipsku byly výpadky proudu kvůli poruchám trafostanic a spadlému vedení na jedenácti místech v Holanech, na Liberecku a Jablonecku postihly trvající poruchy 26 míst a bouře poškodila 388 místních trafostanic, zejména v Tanvaldu, v Osečné, Zlaté Olejnici, Jeřmanici, Hrádku nad Nisou Višňové a ve Spálově. ČEZ vydá další aktualizaci výpadků a jejich odstraňování ještě před polednem.

Největší škodu na památném stromu způsobila bouře ve Višňové - Předláncích u Frýdlantu na Liberecku. Podle starostky Marie Matuškové (SNK.) tam vichr zlomil v půlce památný a šest set let starý dub.