Třetí ročník této mezinárodní přehlídky nabídne pestrý program, který se uskuteční na Staroměstském náměstí, v dolní části Václavského náměstí na Můstku a před hlavním vchodem do vinohradského Paláce Flora. Diváci se mohou těšit na vystoupení 35 hudebních a tanečních souborů z 16 zemí Evropy a z Jižní Ameriky.

Česká republika bude zastoupena dětským folklorním souborem Vonička, který působí při základní škole v Čestlicích u Prahy a na přehlídce bude prezentovat folklor z oblasti Valašska a Slovenska. Do hlavního města zavítají i švýcarští hudebníci, kteří přivezli tradiční velké kravské zvonce zvané toupins a alpský roh neboli Alphorn. Návštěvníci se budou moci zaposlouchat i do ruských, kyperských nebo estonských lidových písní.

K vidění budou také ukázky lidových tanců. Anglické soubory předvedou například tzv. Morris Dancing, lidový tanec s hudebním doprovodem a s využitím mnoha netradičních předmětů - tyčí, mečů, dýmek či kapesníků. V metropoli představí své umění i soubory z Bretaně, Rakouska, Řecka, Španělska, Itálie a dalších zemí.

Festival bude také příležitostí spatřit lidové kroje z různých koutů Evropy. Svého zástupce tu bude mít i Jižní Amerika. Skupina Aires de mi Tierra se pochlubí bohatými kroji i tanci Mexika, Kolumbie a Bolívie.

Vyvrcholením dvoudenního folklorního festivalu bude bezesporu sobotní průvod všech zúčastněných souborů Starým Městem, který začne úderem 15. hodiny. Trasa slavnostního průvodu povede přes ulice Celetná, Ovocný trh, Havířská, Na Příkopě, Na Můstku, Rytířská a poté Železnou ulicí zpátky na Staroměstské náměstí.