Pestrý hudební program se odehraje na pěti scénách. Green Stage nabídne první vystoupení od 12.15 a diváci mohou navštívit koncert skupiny Boa. V průběhu odpoledne a pátečního večera se publiku představí kapely Prohrála v kartách, Hromosvod, Houba, Děda Mládek Illegal Band, J.A.R., Wohnout, Clou či Chimera ze Slovenska.

Hlavním lákadlem pátečního programu je bezpochyby koncert finské zpěvačky Tarji Turunenové, která dorazí na Black Stage ve 22.30. Tato scéna nabídne již od 13 hodin koncerty formací Gang-ala-basta, Doga, Vypsaná fixa, Čechomor, Divokej Bill a interpretů Jany Lota či Marka Ztraceného. Po Tarje Turunenové zazpívá divákům ještě jeden zahraniční host, britská metalová skupina Paradise Lost.

Třetí scéna - stan - je věnována taneční muzice a divákům zde budou hrát rozliční DJ. Na zbylých dvou pódiích vystoupí kapely Harlej, Alkehol, De Bill Heads, Krucipüsk, Visací zámek, Totální nasazení a mnoho dalších.

První ročník festivalu se odehrál v roce 1993 a od té doby se každoročně zvyšoval počet účinkujících a rostla kvalita zázemí, kempu i zastřešených ploch. Od roku 1993 proběhlo na festivalu více než tisíc koncertů domácích i zahraničních kapel a Benátská noc si získala svou stabilní a pevnou pozici mezi tuzemskými hudebními přehlídkami.