Letní filmová škola svým návštěvníkům opět nabídne bohatou nabídku projekcí, kterou doplní hudební a divadelní doprovodný program i besedy s filmovými tvůrci. Festivalové publikum letos zaznamená větší komfort, který zajistí navýšení promítacích kapacit. Program Letní filmové školy se tak vedle tradičních projekčních prostor odehraje nově i v malém sále Reduty, komorním sále Klubu kultury, kreslírně UMPRUM, Univerzitě Tomáše Bati a Zimním stadionu, což kapacitu festivalu navýší o 1500 míst. Celkově nabídne Uherské Hradiště divákům osm promítacích sálů, k nimž přibudou dvě tradiční kina pod širým nebem.

Program festivalu je členěn do sekcí, které se zaměří především na rakouskou a belgickou kinematografii. Pohled na problematiku emigrace přinese cyklus Napříč Evropou: migrace jako syndrom. Kinosály v Uherském Hradišti nabídnou také retrospektivu režisérky Věry Chytilové nebo sekci Zamrzlý obraz prezentující filmové adaptace komiksových předloh. Tradiční součástí programu Letní filmové školy jsou také projekce němých snímků za doprovodu živé hudby.

Své filmy v Uherském Hradišti osobně uvede řada významných zahraničních hostů včetně íránského režiséra Houchanga Allahyariho, rakouské režisérky Barbary Albertové, belgického filmaře Jana Bucquoye, francouzské herečky Mariky Greenové nebo polské režisérky Magdaleny Piekorzové.

V rámci Letní filmové školy udělí Asociace českých filmových klubů své výroční ceny. Jejími laureáty se stanou slovenský scenárista a režisér Ondrej Šulaj, belgický animátor Raoul Servais nebo režisér Václav Vorlíček.

Součástí programu Letní filmové školy budou také předpremiéry nových českých filmu Muži v říji, Klíček a Jan Hus. Kulturní akci svým koncertem zpestří americká zpěvačka Suzanne Vega.