O hudební stránku programu nazvaného A zrodila se hvězda… se postará Český národní symfonický orchestr, který bude řídit italský dirigent Marcello Rota. Pod jeho taktovkou již hrály snad všechny velké italské orchestry v řadě evropských měst, mimo jiné v Amsterdamu, Miláně, Bruselu, Londýně i Berlíně. Rota často doprovází také zahraniční hudební tělesa a je každoročním hostem festivalu Prague Proms.

Na programu pátečního a sobotního večera bude předehra k Verdiho opeře La Traviata, dále zazní Caruso od Lucia Dalla, Rossiniho Lazebník sevillský, Granada od Agostína Lary, intermezzo z Mascagniho Sedláka kavalíra a La Prima Volta od Ewana MacColla. Druhá polovina koncertu nabídne Charpentierovo Te Deum, Chopinovu Tristesse, dvě skladby od italského skladatele Nina Roty, Ravelovu Pavanu za zemřelou infantku a na závěr známou melodii Con te partiro.

Paul Potts triumfoval v televizní reality show Britain’s Got Talent. Vítězství v soutěži mu otevřelo dveře do vysněného operního světa a od té doby je vyhledávaným pěvcem. Na svém kontě má doposud dvě alba, desku One Chance vydal v roce 2007 a Passione vyšlo v první polovině tohoto roku.