Brány areálu hradu Švihov se otevřou v pátek v 18 hodin, dvoudenní hudební program zahájí o hodinu později koncert písničkáře Jiřího Schmitzera. V pátek na Švihově vystoupí i muzikant David Koller se svojí kapelou či skupina Sunflower Caravan.

V sobotu se festival České hrady odehraje na dvou pódiích. Program odstartuje ve 12.30 koncertem skupiny Vypsaná Fixa, po které se představí kapely Chinaski, Skyline či Wohnout. Ve 20.30 společně vystoupí kapely Divokej Bill a Čechomor a sobotní program na hlavní scéně uzavře ve 23.30 formace Monkey Business.

Na malé scéně zahrají hudební formace Hentai Corporation, Gang Ala Basta, Sunshine, Tleskač, Niceland a muzikanti Vladimír 518 a Hugo Toxxx.

Putovní festival České hrady má letos pět zastávek. Pátý ročník odstartoval 10. července na Točníku, následující víkend se přesunul do Kunětické hory u Pardubic a v dalších týdnech pokračuje na Bezdězu a v Rožmberku nad Vltavou.

Vstupenky na festival České hrady zahrnují nejenom návštěvu této hudební akce, ale i prohlídku historických památek. Lístky jsou k dispozici v ceně od 200 do 400 korun přímo v místě konání. Děti do výšky jednoho metru se mohou festivalu v doprovodu rodičů zúčastnit zdarma.