"Ti dva, kteří samotné přepadení provedli, mají o půl roku kratší nepodmíněné tresty a třetí, který přepad inicioval, má trest podmíněný," upřesnil soudce. Původním rozsudkem pro přímé pachatele trestného činu bylo čtyřleté vězení pro mladíka, který měl podmínku za jiný trestný čin, a 2,5 roku vězení pro spolupachatele, který se k činu přiznal. "Třetího, který opatřil spreje a čekal na spoluviníky venku, jsem odsoudil na tři roky," podotkl Pařez.

Třiadvacetiletí mladicí přepadli v říjnu loňského roku čerpací stanici v Berouně tak, že s hrubými nadávkami vnikli do prodejny pumpy a zatlačili muže a ženu, kteří právě počítali tržbu, do kouta. Pak jim nastříkali do očí sprejem plyn a zmocnili se peněz. Ukradli asi 25 tisíc korun, vzali kartony cigaret a dali se na útěk.

Vzhledem ke kvalitnímu popisu pachatelů obsluhou měli kriminalisté brzy k dispozici portréty mladých lupičů, a za pomoci veřejnosti a médií, se je podařilo velmi rychle dopadnout. I přestože se skrývali, ocitli se během deseti dnů ve vyšetřovací vazbě.

Byli stíhání za trestný čin loupeže ve spolupachatelství a hrozil jim až desetiletý trest. Případ však byl překvalifikován a mladík, který přepadení vymyslel, je po odvolání nepodmíněně odsouzen pouze za pomoc při trestném činu na dva roky vězení s tříletým odkladem. Mladíci mohli získat nižší tresty také proto, že se státní zástupce u okresního soudu neodvolal, a tak jim mohl být vyřčený rozsudek pouze potvrzen nebo dokonce snížen.

Rozsudek je pravomocný.