Za ozbrojenou loupež hrozí obžalovanému expolicistovi až deset let vězení. K loupežím dohnala bývalého vrchního inspektora kriminální policie závislost na hracích přístrojích a dluhy, které si touto činností nadělal. Podle obžaloby přepadl letos v únoru se služební zbraní v ruce hernu v Nýřanech na Plzeňsku. Krátce předtím hrál v tomto zařízení na automatech. Obsluhu herny měl připravit o 70 tisíc korun.

Lupiče s policejním odznakem zadrželi jeho kolegové policisté o necelé dva týdny později, kdy měl přepadnout vietnamskou večerku v ulici Kardinála Berana v Plzni. Z pokladny tehdy odcizil 2680 korun a dvě krabičky cigaret. Krátce po činu byl lupič dopaden. Policejní inspekce jej sledovala od přepadení herny v Nýřanech.

Před soudem se Pazderník doznal pouze k přepadení vietnamské večerky. Loupež v nýřanské herně popřel. Připustil pouze, že tam hrál. Gamblerství, na němž je podle znalců závislý, se mu prý vymklo z ruky a podle jeho slov dokonce uvažoval o sebevraždě. Rodina o jeho závislosti nic nevěděla.