" Do akce se kromě Krajské Správy hlavního města Prahy zapojily i jednotlivá obvodní ředitelství, " informoval mluvčí s tím, že mezi hlavní úkoly policistů patří pátrání po odcizených vozidlech, kontrola dodržování zákazu požívání alkoholu před jízdou, kontrola technického stavu vozidel a v neposlední řadě i kontrola dodržování rychlosti.

Do dopravní akce, která začala ve čtvrtek v ranních hodinách a končit by měla v pátek po půlnoci, byli kromě policistů z dopravní služby a pořádkové policie zapojeni také příslušníci cizinecké policie, městští strážníci a pracovníci magistrátu. Novinkou, která má podle policistů velký preventivní význam je provádění tzv. dálkové kontroly pomocí vrtulníku. Jeho posádka monitoruje dopravní situaci na silnici a pomocí záznamové techniky dokumentuje přestupky v dopravě. Přes vysílačku se pak spojí s hlídkou na zemi, která s neukázněným řidičem přestupek projedná.

Podle vyjádření mluvčího byly od čtvrtečního rána zatím zkontrolovány stovky vozidel a bylo uloženo 45 pokut v celkové částce 35 OOO korun. Kromě dvou motoristů bez řidičáku policisté během dne odhalili mimo jiné tři podnapilé řidiče, z nichž jednomu byla naměřena hodnota 2,58 promile. " Zmíněný řidič na sebe upozornil policisty stylem své jízdy už na Jižní spojce. Když se jej policisté pokusili zastavit, začal ujíždět a honička skončila až na Spořilově, kde dotyčný ještě naboural policejní auto, " upřesnil mluvčí.

Pozornosti strážců zákona neunikli ani řidiči kamionů, u kterých byly zjištěny nedostatky zejména v dodržování bezpečnostních přestávek a v kalibraci záznamových zařízení kamionů.

Ve čtvrtek večer pak policie pražskou magistrálu uzavřela na dvou místech a to v ulici 5. května směrem z centra a na Wilsonově třídě u Hlavního nádraží směrem do centra. Pomocí dopravního značení byl provoz sveden do jednoho jízdního pruhu, z kterého policisté namátkově vybíraly kontrolovaná vozidla. Díky těmto opatřením se zejména na Wilsonově třídě tvořily před zúžením kolony pomalu jedoucích vozidel.

Konečné výsledky celé akce policie zveřejní během pátku.