"Celkem jsme evidovali více 400 výjezdů od páté odpoledne do dvou hodin po půlnoci," vypočetl Křivan. Běžný počet zásahů za stejnou dobu v jiné dny podle něj bývá tak šestnáct. "Ten počet bude ale určitě ještě vyšší, protože 410 bylo jen nahlášených událostí, ale cestou od akce mohli hasiči pomáhat u nenahlášené nehody," podotkl mluvčí hasičů.

Do záchranných akcí se zapojilo 31 profesionálních stanic a 81 dobrovolných hasičských sborů, celkem tedy asi 400 hasičů a musely být dokonce i posíleny stavy na okresních operačních střediscích.

Nejvíce hasiče zaměstnávaly popadané stromy na střechy a na vozovky. "V obci Březovice na Mladoboleslavsku dokonce spadl strom na cyklistu," sdělil Křivan. "Tento pacient byl s vážným poraněním hlavy transportován do liberecké nemocnice," uvedla pro Mediafax mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

V Županovicích na Slapech se v bouři převrhla pramice s pěti osobami. "Čtyři z nich se podařilo zachránit, ale jedna osoba utonula," pokračoval mluvčí hasičů.

"Krátce před šestou udeřil v Bratkovicích na Kladensku blesk do autobusové zastávky," sdělila Janečková. Záchranáři museli ošetřit dva chlapce, kteří se tam zřejmě schovávali. "Třináctiletý hoch měl popáleniny na hrudníku a čtrnáctiletý chlapec po úderu blesku přestal slyšet," popsala zranění mluvčí záchranářů. Na místě byli lékaři ze Slaného a asistovala pražská letecká záchranná služba, která posléze oba ošetřené pacienty transportovala do Prahy. "Popálený chlapec byl předán do Fakultní Thomayerovy nemocnice na dětské JIP a druhý na oddělení ORL ve Fakultní nemocnici v Motole," dodala Janečková.

"Spadané stromy na střechách jsme odstraňovali v Berouně, Kolíně, na Rakovnicku a na Praze východ," doplnil na závěr Křivan.

Škody, které rozsáhlá bouře napáchala, nejsou vyčísleny.