„Bouře zasáhla nejvíce Prahu osm a devět a ve většině případů se jednalo o popadané stromy a polámané větve,“ uvedla mluvčí. V pražském Karlíně v Molákově ulici padal strom, na Kobyliském náměstí zase spadla z katastrálního úřadu část plechové střechy o rozměrech 10 x 30 metrů. „Zbytek střechy hasiči zajistili, aby se také nezřítila,“ podotkla mluvčí. V Libni v ulici Na Rokytce spadl strom na osobní vůz a ulici zcela zablokoval. Stejná situace byla v Libni i v Budínově ulici. „V Praze devět padaly stromy v ulici Prokopka, Čihákova, Litvínovská a Teplická, vítr v této pražské části neušetřil ani střechy,“ vylíčila mluvčí.

Kromě profesionálních hasičů se na odklízení polámaných větví, utrhaných částí střech a střepů z oken, které ležely na chodnících, podílelo také dvanáct sborů dobrovolných hasičů z Prahy.

Kolem desáté hodiny večer se situace sice částečně uklidnila, hasiči však museli přesto k několika případům vyjet. „Do půlnoci hasiči vyjeli celkem ke třiceti popadaným stromům, od půlnoci do sedmé hodiny ráno k dalším dvanácti,“ sdělila mluvčí s tím, že odklízecí práce budou zřejmě trvat i celé páteční dopoledne.

Mimo hasiče měli plné ruce práce i záchranáři, kteří také museli vyrazit k mnoha případům. „Posádky záchranářů byly volány například do Kobylis k padající střeše a do Střešovic, kde spadl strom, na obou těchto místech naštěstí nedošlo k žádnému zranění,“ vysvětlila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Lidé zavolali záchranáře i do městské části Dolní Chabry, kde na dvě dívky spadl strom. Starší 14letá dívka utrpěla zhmoždění ramene a sanitka jí převezla do Fakultní nemocnice Na Bulovce na oddělení dětské chirurgie. Druhé osmileté děvče utrpělo také úraz ramene a bylo převezeno do stejné nemocnice. „Vrtulník pražské letecké záchranné služby musel letět do obce Bratkovice u Kladna, kde blesk zasáhl dva chlapce,“ uzavřela Ernestová.