Superbikeři budou 45 minut po pátečním poledni hodinu trénovat, v 16.15 začne kvalifikační jízda, která je na programu i v sobotu dopoledne. Ve stejný den po obědě se jede třístupňové superpole, z jehož výsledků vzejde postavení jezdců pro dva nedělní závody, které odstartují ve 12 hodin a v 15.30.

Smrž věří, že v Brně dokáže navázat na velmi solidní výsledky z předchozích závodů. Jeho letošním maximem je třetí příčka, kterou vybojoval na konci dubna v nizozemském Assenu. Přesto se nechce zbytečně nervovat. "V Brně je největší problém, že všichni ode mě očekávají dobrý výsledek. Samozřejmě bych taky chtěl, aby se mi dařilo. Ale všichni vidí jen Brno, pro mě je to však jen jeden z mnoha závodů," uvedl šestadvacetiletý jezdec.

Na Masarykově okruhu bude hájit pozici v elitní desítce průběžného pořadí, které vede Japonec Norijuki Haga. Na osmém až dvanáctém místě se vytvořila silná skupina. Těsně za Smržem figuruje Španěl Carlos Checa, který ztrácí bod, o dva body za Smržem se drží Angličan Shane Byrne a Rjuiči Kijonari z Japonska. Na anglického závodníka Toma Sykese na sedmé pozici má Smrž šestadvacetibodové manko.