„Jsem na hřišti od toho, abych góly připravoval a taky je občas střílel,“ usmíval se po vítězném zápase (2:0) na půdě islandského soupeře zkušený borec Rudolf Otepka. „Takže dneska jsem hodně spokojený. Ale nebyl to vůbec lehký zápas,“ upozornil fotbalista. „První poločas byl hodně podobný celému utkání u nás v Olomouci. Islanďané úporně bránili a navíc hráli s větrem. Chtěli jsme vyhrát los, abychom už v prvním poločase hráli s větrem a udělali krok k postupu co nejdřív,“ pokračoval Otepka. „Takhle jsme se sice snažili hrát dopředu, ale hlavně jsme nechtěli inkasovat. Pár jejich střel bylo nebezpečných, protože vítr jim hodně pomohl.“

První gól zápasu vstřelil hned v nástupu do druhého poločasu útočník Michal Hubník. Sám moc dobře věděl, jak byl důležitý. „V šatně jsme si říkali, že začneme konečně hrát s větrem, takže ten rychlý gól nám psychicky ještě více pomohl,“ přidal Hubník.

V dalším kole čeká Olomouc skotský soupeř z Aberdeenu. „Já tuhle soutěž vůbec nesleduju, takže o soupeři moc nevím,“ přiznal Otepka. „Ale docela se tam těším, určitě tam bude dobrá divácká návštěva a čeká nás určitě kvalitnější soupeř než Fram Reykjavík,“ dodal Otepka.