„Jeli jsme na Island s velkým respektem k soupeři. Viděli jsme na našem hřišti, že umí bránit a mají velké srdce,“ přiznal po utkání, ve kterém si jeho tým zajistil postup trenér Sigmy Zdeněk Psotka. „Dnešní počasí znemožňovalo hru. Říkali jsme si, že musíme přečkat první poločas, kdy jsme hráli proti větru. Snažili jsme se hráče o přestávce uklidnit a využít větru ve druhém poločasu. To se nám povedlo a jsem velice rád, že jsme postoupili do dalšího kola,“ přidal Psotka.

Zato domácí mohli litovat. „První poločas byl z naší strany dobrý. Znali jsme sílu soupeře, a proto jsme se snažili hlavně dobře bránit. Škoda, že první gól padl do naší sítě tak brzy po přestávce. Pak už to bylo pro nás těžké,“ přiznal Thórvaldur Örlygsson, kouč poražených. Přesto si ale nezoufal. „Odehráli jsme dobré zápasy v pohárové Evropě. Dvakrát jsme porazili velšský tým a s Olomoucí jsme taky odehráli dobré zápasy,“ chválil přes prohru a konec v Evropské lize své hráče islandský trenér.

Olomouc se nyní už může koncentrovat na skotského soupeře z Aberdeenu. "Zavolám hned brankáři Tomáši Černému, aby mi dal nějaké DVD ze zápasů skotské ligy, ale jinak před sebou máme ještě ligový zápas proti Střížkovu. Zatím jsem se na Aberdeen nedíval ani po očku," podotkl olomoucký kouč Zdeněk Psotka.