Trenér Psotka udělal v odvetném utkání v Reykjavíku jedinou změnu. V útoku nastoupil místo mladého Petra zkušenější Hubník a Olomouc začala aktivně. Už v 7. minutě se před šestnáctkou dostal k odraženému míči levý obránce Sigmy Onofrej, ale jeho střela bez přípravy mířila kousek vedle pravé tyče Halldórssonovy branky. V 11. minutě pak pronikal islandskou obranou mladík Hořava, ale kliček v šestnáctce bylo až příliš a následná střela byla slabá a mířila i vedle. Ve 14. pak poprvé zahrozili domácí, jak jinak ze vzduchu. Ale po hlavičce Helgasona Drobisz nemusel zasahovat.

Hanáci bojovali s houževnatou obranou soupeře a také s přírodou. V prvním poločase totiž hráli proti větru. V 38. minutě se už poněkolikáté pokoušel o svou typickou střelu ze střední vzdálenosti olomoucký záložník Hořava, ale domácí brankář stihl být u pravé tyče včas a míč vyrazit a poté i lapit. Před přestávkou střílel ještě Hubník na jedné straně a nebezpečně Ormarsson na druhé straně, ale gól nepadl.

Hned z první akce druhého poločasu se mohli Hanáci radovat. Otepka rozehrál po Janotkově tečované střele rohový kop. Jeho centr přímo do branky sice brankář Halldórsson vyrazil, ale míč se dostal opět k Otepkovi. Ten poslal tentokrát míč na zadní tyč a tam se hlavičkující Hubník nemýlil. Olomouc vedla a v ten moment i postupovala. Sigmě vedení i hra s větrem v zádech dodala sebevědomí.

Definitivní klid olomoucké postupové ambice dostaly za dalších devět minut. Hořava nachystal míč proti noze Otepkovi a ten po zemi trefil přesně k levé tyči. Domácí v tu chvíli potřebovali k postupu vstřelit tři góly a to byl při jejich chabé fotbalové produkci skutek z říše snů. Zápas už Olomouc dohrávala v poklidu a s pocitem, že vybojovala v těžkých podmínkách proti urputnému soupeři postup do 3. předkola Evropské ligy. Už příští čtvrtek čeká Hanáky zápas ve skotském Aberdeenu.