Od 18. hodiny je v Pardubicích blokováno 33 vlaků. Podle Správy železniční cesty (SŽC) na páteřní železniční trať v České republice spadlo kvůli bouřce vedení vysokého napětí.

Teprve před 22. hodinou se začaly řešit prvotní problémy s vysokým napětím. Až poté budou moci železničáři čistit trať, bude tak pravděpodobně do rána neprůjezdná.

Podle SŽC není možné nasadit na tak dlouhou trať náhradní autobusovou dopravu. Na několika místech poškozenou trať nejde objet ani oklikou po okolních železničních trasách. Nádraží v Pardubicích je tak plné lidí, pracovníci drah jim doporučují použít do Kolína nebo Prahy taxislužbu.

Vlaky nejezdily ve čtvrtek večer na přibližně na dvaceti frekventovaných úsecích převážně ve středních a severních Čechách. "Jedná se přibližně o dvacet míst, kde momentálně vlaky nejezdí," vysvětlil mluvčí. Podle něj se jedná i o značně frekventované a využívané tratě a nedá se předpovídat, jak dlouho bude odstraňování následků trvat. "Nastal opravdu kolaps," dodal Joklík. Na tratích jsou převážně spadané stromy.

Vlakové spoje nejezdí na hlavních tazích mezi Prahou -Ústím nad Labem, Kolínem-Velimí, Řevnicemi -Zadní Třebání, Lysou nad Labem- Starou Boleslaví, ale také v Praze. V hlavní metropoli nejezdí spoje mezi nádražími Bubeneč -Holešovice.