Robert Landa patřil k hlavním pilířům týmu Kondorů v uplynulé sezoně. Poté, co se dozvěděl, že se nejvyšší basketbalová soutěž v ČR stěhuje z Liberce do Bran, začal řešit svoji budoucnost. "Dostal jsem nabídku z Pardubic, kdy jsem mohl jít za trenérem Slowiakem. Pak přišla i nabídka z Liberce. Měl jsem nějaký čas na rozmyšlenou a rozhodl se pro Liberec. Líbí se mi tady. Nechtělo se mi odcházet. Cítím ke klubu osobně odpovědnost. Basketbal tady bude pokračovat a já chci být u toho. Můžu pomoci tomu, aby se tady basketbal udržel," řekl ve čtvrtek agentuře Robert Landa.

Liberecký pivot se pro nadcházející sezonu stává jednou z hlavních hvězd týmu, tlak na jeho osobu zesílí. "Hrál jsem předtím více defenzivně, teď si zkusím možná i jiné role a pozice. Ale i na to se těším. Budu hrát však tam, kde to trenér určí," prozradil liberecký srdcař Robert Landa, který zatím nedokáže odhadnout šance severočeského týmu v nadcházející sezoně druhé nejvyšší soutěže.

"Opravdu je to velmi těžké odhadovat. Věřím ale, že budeme hrát v první polovině tabulky," uzavřel šestadvacetiletý basketbalista, který se už velmi těší na nový soutěžní ročník.