Největší intenzitu zásahů zaznamenávají hasiči na Českobudějovicku. Další výjezdy jsou pak po celém kraji. „Ve Velešíně na Českokrumlovsku spadl strom na dráty elektrického napětí a zpřetrhal je a začal hořet, takže tam jsme to řešili i s pomocí energetiků, stejně jako ve Vlkovicích, kde strom spadl na vedení a elektřina tam stále proudí. Čekáme proto na pracovníky společnosti E.on, až vypnou proud, abychom mohli stromy odstranit,“ uvedl večer hasič.

Jihočeský dispečink HZS byl ve večerních hodinách doslova zahlcen. „Kvůli tomu, že v některých částech republiky bylo mnohem více zásahů, tak to spadávalo sem k nám z různých koutů republiky na tísňovou linku 112. My takové informace pak předáváme do příslušné lokality přes takzvanou datovou větu,“ uvedl operační důstojník.

Proto také měli jihočeští hasiči posílenou službu operátorů. Namísto běžných dvou, muselo informace o následcích bouřky přijímat pět lidí. „Situace se uklidňuje, ještě by nějaká menší bouřka měla přejít a pak snad v noci bude klid,“ dodal operační.

Problémy s deštěm či zaplavenými prostory tentokrát hasiči zatím hlášeny nemají. Popadané stromy zatím nezpůsobily žádné škody, neponičily auta, ani domy a nikdo nebyl naštěstí zraněn.