Mužský basketbal v Liberci nezanikl, staronoví Kondoři budou v příštím ročníku hrát 1. ligu, na kterou už usilovně zbrojí. Klub by měl pokračovat pod názvem Kondoři Liberec a objeví se v něm několik tváří z posledního úspěšného týmu, který skončil po základní části Mattoni NBL na 5. místě a ve čtvrtfinále play-off zle potrápil favorizovaný Prostějov.

Sestava týmu se v těchto dnech stále tvoří, ovšem několik zajímavých jmen je již jasných. Pod košem by měli být oporami Robert Landa a Jan Pastyřík, oba působili několik let v nejvyšší soutěži. Důležitou osobností na křídle by měl být Pavel Prach, jenž minulou sezonu nastupoval v NBL v dresu Děčína. Novou tváří je pak devatenáctiletý slovenský křídelník Matúš Kuchálik přicházející z Popradu.

"S Robertem Landou jsme už podepsali smlouvu. Nyní musíme vyřešit jeho formální přesun ze "starých" Kondorů k nám. Stejně tak bude u nás i Honza Pastyřík, který měl minulou sezonu zdravotní problémy. Ten už se dává zdravotně dohromady, fyzicky začíná zatěžovat kolena a záda, se kterými měl problémy. Pod smlouvou je i Pavel Prach a slovenský basketbalista Kuchálik. Zbytek je rozjednán, zájem máme také o hostování Tomáše Pomikálka v našem klubu, který se po sezoně dohodl s Děčínem," upřesnil ve čtvrtek agentuře Mediafax tiskový mluvčí libereckého klubu Ing. Jakub Důra.

Ve stavu pokročilých jednání je hostování dalšího ze "starých" Kondorů Michala Kurimského, o něhož projevilo zájem Brno. Do tréninkového procesu by měli být postupně začleňováni také hráči z mládežnických výběrů Liberce. "Na doplňování sestavy se intenzivně pracuje, ale již nyní je jasné, že cílem týmu bude v nadcházejícím ročníku především stabilizace kádru, kvalitní tréninková příprava a zlepšování individuálních dovedností mladých hráčů," přiznal Důra.

Hlavním koučem mužstva bude bývalý slovenský reprezentant Dušan Bohunický, který v uplynulé sezoně působil v týmu ve funkci asistenta trenéra. Generálním partnerem klubu je liberecká firma MSV Systems. Liberečtí zatím netuší, kde budou hrát svoje domácí utkání.

"Hala Kort by měla být prostředím, kde bychom měli mít hlavní zázemí. Je to jedna z možností, kde bychom mohli hrát domácí utkání. Další z možností je hala u základní školy Dobiášova, kde jsme odehráli loni poslední domácí utkání základní části NBL s Opavou. Tipsport arena pro nadcházející ročník nepřichází v úvahu. Na druhou nejvyšší soutěž by to nemělo opodstatnění," sdělil v rozhovoru pro agenturu Mediafax tiskový mluvčí libereckého klubu Ing. Jakub Důra.

Severočeši se v nadcházející sezoně přesto budou z nejvyšší basketbalové soutěže těšit, liberečtí kadeti totiž vybojovali postup do extraligy.