„Farní kostel v Lipníku nad Bečvou je zasvěcen svatému Jakubovi, který má svátek 25. července. Od roku 2001, kdy město začalo pořádat hody, se oslava svátku svatého Jakuba ve městě rozšířila postupně na čtyřdenní program, ve kterém si to své najde každá generace,“ řekla Gladišová. Většina aktivit se odehrává na náměstí T. G. Masaryka.

Hody ve čtvrtek zahájil program pro děti. V pátek se odehraje na náměstí večerní divadelní představení, kdy samotné renesanční domy budou kulisou commedie dell´arte. Po skončení představení nazvaného Kozlí muž bude promítnut pětadvacetiminutový film o vzniku nové lipenské plastiky Tilia, který v Lipníku nad Bečvou, v Náměšti nad Oslavou i v rakouském Ybbsitz natočil Petr Baran.

Sobotní je dopoledne určeno sportovcům – cyklistům, kteří v devět hodin vyrazí z náměstí na 35 kilometrů dlouhý okružní výlet. Odpoledne začne výstava lipenských výtvarníků v sále městské knihovny zvaném Domeček. Náměstí bude patřit místním muzikantům všeho věku, kteří se představí v kapelách různých žánrů. Bude mezi nimi i místní 43 let stará skupina Cimrmanovo torzo, jíž prošli mimo jiné později proslavený folkař Petr Lutka, zpěvák Dalibor Janda i další muzikanti, kteří se uplatnili v celostátně známých rockových skupinách.

Hlavní oslava se pak odehrává v neděli. Den zahájí o půl desáté hodová mše svatá v kostele svatého Jakuba. Hvězdou celodenního programu na náměstí je letos Laďa Kerndl.