„V případě zcela vyprodaného představení z 22. července, které bylo pro nepřízeň počasí zrušeno, se podařilo zrealizovat mimořádnou náhradní inscenaci,“ uvedla mluvčí. Vstupenky ze středeční produkce tak zůstávají v platnosti, jejich majitelé ale musejí v sobotu přijít nejpozději půl hodiny před začátkem. Nezaplní-li se všechna místa, zbylé lístky půjdou do volného prodeje. „Diváci, kterým nevyhovuje náhradní termín, mají nárok na vrácení vstupného do 31.července 2009,“ doplnila Fantová. Peníze dostanou v obchodě BKC v Běhounské 17 od pátku 24. července od 10 hodin.

Letos je to již třetí představení Letních shakespearovských slavností v Brně, které muselo být kvůli nepříznivému počasí zrušeno nebo přerušeno.

Na nádvoří hradu Špilberk tak zbývá odehrát ještě 11 představení. Po hře Veselé paničky windsorské (24. a 25. července) režírované Jiřím Menzelem v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou je na řadě od 27. do 30. července Komedie omylů. Festival v Brně uzavře Macbeth, a to od 1. do 4. srpna. Všechny inscenace začínají ve 20.30. Pro diváky je připravena kyvadlová doprava z Husovy ulice.