"Jan Alinč podepsal s naším klubem dvouletou smlouvu a máme radost, že se nám podařilo jeho příchod realizovat," řekl tiskový mluvčí ústeckého klubu Přemysl Zeman na adresu hokejisty, kteří poslední tři sezony strávil v německé nejvyšší soutěži.

Alinč je litvínovským odchovancem, který svůj tým v sezoně 1995-96 dovedl až do finále extraligy proti Vsetínu. V roce 1994 se zúčastnil olympijských her v Albertville. Titul mistra světa mu pomohl k prvnímu zahraničnímu angažmá ve finském celku Ässät Pori. Tam vydržel rok a půl, ovšem zůstal za očekáváním, a tak se vrátil do Litvínova. Na severu Čech dohrál sezonu.

V létě zamířil do do Švédska. Jeho zaměstnavatelem se stal celek MoDo. Po další sezoně v Litvínově si ho vyhlédl Vladimír Růžička a hráč přestoupil pražské do Slavie. V červenobílém dresu odehrál vynikající sezonu, v níž si udržel průměr vyšší než jeden bod na zápas. V průběhu následujícího ročníku 2001/02 se však tolik neprosadil, a tak se uskutečnila výměna kapitánů s Karlovými Vary - za Alinče směřoval do Prahy Ondřej Steiner.

Karlovy Vary o něj měly nadále zájem, ovšem Litvínov nabídl Alinčovi lepší podmínky. V sezoně 2002/03 se mu však příliš střelecky nedařilo, proto došlo k výměně za sparťanského forvarda Richarda Žemličku. Trenér Sparty Alois Hadamczik o něj však neměl zájem, proto ho Sparta uvolnila do Karlových Varů, které převzaly hráčovu smlouvu. Ze západu Čech odešel na na sklonku sezony 2005/06 do německého Kolína nad Rýnem.

Po skončení ročníku se upsal na dva roky Krefeldu. V každé z těchto dvou sezon si dokázal připsat více jak jeden kanadský bod na zápas. I když měl Alinč v Krefeldu smlouvu na další sezonu, nabídce EV Duisburg neodolal. Jenže v nejhorším týmu německé DEL si moc hokejové radosti neužil, protože tým byl na chvostu tabulky. "Alinč je hráčem, který by měl patřit ke klíčovým postavám našeho týmu. Slibujeme si od něj produktivitu a zároveň věříme, že bude vzorem pro naše mladíky," poznamenal Zeman.