The Prodigy do Prahy zavítají v rámci koncertního turné, na němž propagují své poslední album Invaders Must Die, které se na trhu objevilo v březnu letošního roku. Britská kapela se s ním na hudební scénu vrací po pěti letech, které uplynuly od vydání nahrávky Always Outnumbered, Never Outgunned.

Návštěvníky koncertu na nástup The Prodigy připraví britská formace Enter Shikari, která spojuje žánry post-hardcore a trance. Kapela má na kontě dvě alba Take to the Skies a Common Dreads. První z nich dokonce dosáhlo až na čtvrté místo britské hitparády UK Album Charts.

Vstupenky na pražský koncert The Prodigy jsou k dostání v předprodeji v cenovém rozmezí 890 až 1290 korun.

Kapelu The Prodigy založil v roce 1990 skladatel a klávesista Liam Howlett. Její současnou sestavu vedle něj tvoří zpěváci Keith Flint a Maxim Reality. Hudba skupiny Prodigy kombinuje různé styly od rave po techno. V počátcích kariéry její tvorbu ovlivnil také alternativní rock a breakbeat s punkovými prvky. Skupina The Prodigy celosvětově prodala více než 17 milionů hudebních nosičů. K jejím největším hitům patří písně Charly, Out of Space, Smack My Bitch Up!, Voodoo People nebo Firestarter.