Ačkoli mělo čtvrteční jednání pokračovat výpověďmi znalců, soud musel přistoupit ke čtení listinných důkazů, protože se všichni předvolaní odborníci omluvili. Ze čtených dokumentů vyplynulo, že identifikace pachatele je velice ztížená skutečností, že obžaloba nemá k dispozici vražednou zbraň. Během vyšetřování se tedy kriminalisté zaměřili především na genetické stopy nalezené na poškozeném a v okolí útoku. Většinou ale našli jen DNA zavražděného. Jen v jednom vzorku, který je ale neprůkazný, policie nalezla částečné alely, neboli části konkrétní formy genu, obžalovaného.

Jednání mělo pokračovat ve čtvrtek odpoledne výslechem utajované svědkyně, ale kvůli administrativnímu omylu se tak nestalo. "Eskorta byla pro tuto svědkyni objednána až na příští týden a došlo tedy k omylu," vysvětlila soudkyně Oldřiška Rysová. Ta také projednala s obžalovaným další okolnosti týkající se prodloužení či zrušení vazby. "I v této věci by se mělo rozhodnout příští týden," dodala na závěr Rysová.

K vraždě došlo loni v březnu pravděpodobně kvůli penězům. Trenér byl podle dostupných informací známý tím, že půjčoval peníze za velice vysoký úrok bez jakýchkoli smluv či dokladů. Při poskytování úvěrů s dlužníkem sepsal úpis či směnku, kterou při splacení dlužné částky roztrhal. Šestačtyřicetiletý Sysel, který byl údajně jedním z trenérových dlužníků, měl podle obžaloby svého věřitele ubodat osmnácti ranami zatím nezjištěným předmětem. I přes okamžitý příjezd záchranářů starší muž podlehl poraněním v oblasti hlavy, krku, hrudníku, břicha a rukou.

Ze znaleckých posudků vyplynulo, že ani přes včasnou vysoce specializovanou lékařskou péčí se nedalo smrti zabránit. Devětapadesátiletý muž podle lékařské zprávy zemřel na poúrazový krvácivý šok.

Sysel však vinu vytrvale popírá, ve středu u soudu tvrdil, že v době vraždy byl na opačném konci Berouna a s obětí se vůbec nesetkal.

Po přečtení listinných důkazů byla ve čtvrtek předvolána sedmadvacetiletá bývalá přítelkyně zavražděného trenéra. "Věděla jsem, že přítel peníze půjčoval různým lidem, ale obžalovaného neznám," vypověděla mladá žena. Večer před vraždou byli s přítelem v Praze, pak hráli tenis a šli spát. Během večera měl její přítel elektronický kontakt s jakýmsi Alexandrem Markem. "Z té komunikace vyplynulo, že přítel měl mít 21. března loňského roku časně ráno s kýmsi schůzku a potom se měl nazpět telefonicky ozvat Markovi," uvedla trenérova přítelkyně.

"Zmíněný Marek si nepřevzal předvolání k soudu a já ho považuji za velice důležitou osobu, proto budu trvat na jeho předvolání," uvedl pro Mediafax obhájce obviněného Jaroslav Ortman. Marek prý měl od mrtvého trenéra také půjčené peníze a kupoval si od něj značkové sportovní oblečení.

Z další výpovědi přítelkyně jednoznačně zaznělo, že zavražděný muž neprojevoval před smrtí žádné změny chování a nesvěřil jí se žádnými problémy. Dále potvrdila, že přítel plánoval cestu do Indie. "Jezdil na dovolenou tak dvakrát, třikrát do roka a do Indie měl cestovat prvního dubna," upřesnila mladá žena.

Pokud by soud uznal Sysla vinným, může jej poslat do vězení až na 15 let.