Mezi pěticí zadržených je jedna žena a čtyři muži ve věku od 34 do 41 let. Podle policie se měli trestné činnosti dopouštět zhruba od zimy 2008 do doby jejich nedávného zadržení. Hlavním působištěm gangu byl mimo Prahy také Jihočeský kraj. Škoda, kterou způsobili za tři čtvrtě roku, prozatím dosahuje k jednomu a půl milionu korun. K jejich zadržení došlo v Praze a ve středních Čechách, kdy musela ve dvou případech asistovat i zásahová jednotka, protože policisté měli podezření, že zloději mohou být ozbrojení.

„Krádeže v bytech, vloupání do automobilů, samotné krádeže vozidel i kapesní krádeže páchali jednotlivě, nebo v menších skupinkách,“ vysvětlila postup gangu mluvčí s tím, že tato majetková trestná činnost byla jejich jediným způsobem obživy. Nikdo z nich totiž neměl zaměstnání. „Mimo jiné mezi sebou distribuovali drogy, které prodávali i jiným zájemcům,“ podotkla mluvčí.

Všech pět podezřelých bylo již v minulosti za podobnou trestnou činnost trestáno. Jak mluvčí uvedla, například 34letá žena začala krást jen měsíc po svém propuštění z vězení.

Kriminalisté jednotlivé členy skupiny obvinili ze spáchání trestných činů krádeže, poškozování cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné držení platební karty. Pokud by byli odsouzeni, mohou ve vězení strávit až osm let.

Na ženu a 39letého muže policisté podali na státní zastupitelství návrh na vzetí do vazby. „Zbytek obviněných kriminalisté vyšetřují na svobodě,“ uvedla mluvčí a doplnila, že vyšetřování není zdaleka u konce. Není totiž vyloučeno, že podezřelí spáchali mnohem více skutků, než zatím policisté zjistili. „Policisté skupinu ještě podezřívají ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a distribuce drog, k tomuto skutku ale zatím ještě shromažďují důkazy,“ uzavřela mluvčí.