Podle průzkumu si polovina Čechů myslí, že předsednictví Evropské unie celkově prospělo vnímání České republiky ve světě. Téměř dvě pětiny českých občanů (38 procent) si myslí opak, tedy že byl obraz Česka ve světě poškozen.

Nejspokojenější s prací ČR v čele evropské rady unie jsou mladší lidé, voliči ODS a lidé s vysokoškolským vzděláním, negativní názor převládá u starších lidí a také u voličů KSČM.

Vnímání obrazu Česka ve světě se v průběhu předsednictví zhoršilo. Výrazný pokles o 20 procentních bodů v průběhu dubna ovlivnil pád vlády Mirka Topolánka (ODS) na konci března. S ohledem na předsednictví si však podle největší části veřejnosti (41 procent) vedl kabinet Jana Fischera i Mirka Topolánka stejně. Lépe pak Fischerovu vládu ohodnotilo 32 procent respondentů.

V hodnocení působení vlády Topolánka a Fischera během předsednictví EU se odrážejí voličské preference. Počínání Topolánkovy vlády hodnotí lépe lidé s vyššími příjmy, obyvatelé Prahy a příznivci ODS, Fischerovu vládu naopak lidé vyššího věku, s nižšími příjmy a voliči ČSSD a KSČM.