"Víme, že Bohemka je doma silná, ale my se na zápas těšíme a toužíme po bodech. Konečně se začne zase o něco hrát. Příprava sice nebyla moc dlouhá, ale ligová soutěž je pro fotbalistu vrcholem," poznamenal dvaatřicetiletý Polách.

Po nezdaru v posledním ročníku Gambrinus ligy brněnský kouč Miroslav Beránek hráčům slíbil, že v letní pauze je čeká tvrdá práce, a své slovo bezezbytku dodržel. Až do minulého týdne fotbalisté museli absolvovat porci tréninků, které jim daly pořádně zabrat. "Příprava byla opravdu hodně tvrdá. Vůbec jsme se nešetřili. I do přípravných zápasů jsme šli z plné zátěže. Tento týden se trošku zvolnilo a cítíme se lépe. Doufám, že budeme na ligu dobře vyladění," pronesl jeden z nejzkušenějších hráčů Brna.

Moravský klub v úterý zasáhla aféra kolem zatčení generálního ředitele klubu Pavla Mokrého. Bývalého šéfa Českomoravského fotbalového svazu v úterý brzy ráno odvezla policie na výslech do Prahy a večer jej zase propustila. Podle Polácha se to ligového týmu vůbec nedotklo. "Normálně jsme se připravovali na ligu. Nakonec se ukázalo, že žádné důkazy neexistují, takže jsme to hodili za hlavu," uvedl brněnský špílmachr.

Vzhledem k tomu, že Poláchův kamarád a kapitán Jan Trousil má stále nohu v sádře a do ligy zasáhne nejdříve v polovině podzimu, stal se jeho nástupcem právě technický záložník. "Pásku jsem nosil už v přípravě, takže s tím nemám problém," řekl Polách. Na jaře při Trousilově absenci byl šéfem týmu útočník Tomáš Došek.

Během pauzy došlo v mužstvu k mnoha změnám. Brno koupilo dva Brazilce, obránce z Bosny a ze Slovenska. "Všichni se snažíme, aby noví kluci co nejrychleji zapadli do týmu. Snažíme se jim pomáhat. Jsou to hráči, kteří mají svou kvalitu a mohou nám pomoci," mínil Polách. Ten po lednovém zranění hlavy odehrál pouze závěr ligového ročníku. "Nebylo to zdaleka podle představ. Chyběla mi zápasová praxe a kondice. Teď po kvalitní přípravě věřím, že se bude dařit mně i celému týmu," zakončil.