Letní přestávku a přípravné období shrnul v úvodu hlavní trenér František Komňacký. "Příprava byla letos relativně krátká, což trochu komplikací je, zvlášť u týmu, kde se pravidelně začleňují do kádru noví hráči. Ti k tomu však přistoupili profesionálně. Během čtyř týdnů jsme měli dobré podmínky v přípravě, od kondiční až po tu herní. Od prvního tréninku jsme měli k dispozici všechny hráče, kteří připadají do úvahy pro podzimní část sezony, což je velmi dobře," pochvaloval si jablonecký lodivod.

Ten vyzdvihl přípravný duel na rakouském soustředění, kde se jeho celek utkal s posledním finalistou Poháru UEFA Werderem Brémy. "Byl to pro nás vrchol přípravy. I když jsme vysoko prohráli, tak v mnohém byl ten zápas poučný. Domnívám se, že jsme v něm až tak úplně nepropadli, což je pozitivní zjištění před podzimní sezonou, kde bychom chtěli navázat na uplynulý ročník. Příprava proběhla opravdu tak, jak jsme si naplánovali. Úkoly jsme splnili, z 95 procent vydrželo i zdraví hráčů. Mám z toho tedy dobrý pocit," přiznal jablonecký kouč.

Severočeši podlehli Brémám 2:5, německý klub však o svém vítězství rozhodl až po přestávce. "Do prvního poločasu jsme dali příležitost jádru týmu, hrála silnější sestava. Řekl bych, že až takový rozdíl ve hře obou mužstev nebyl. Dokud jsme s nimi stíhali běhat, narušovat jim rozehrávku, tak jsme protivníka do nějakých příležitostí moc nepouštěli. Naopak několikrát jsme je dokázali překonat rychlou kombinací ve středu hřiště," pochvaloval si i s odstupem času výkon svého týmu František Komňacký.

"Ve druhém poločase hra už neměla takovou kompaktnost, projevila se individuální schopnost hráčů Werderu, kteří nás po hezkých akcích trestali. Mrzí mě trochu, že jsme dostali i laciné góly. Na jednu stranu se ukázalo, že jsme schopni hrát velmi důstojnou partii, na druhou stranu nám to ukázalo, že máme ve hře některé nedostatky, například, že jsme při vlastních standardkách málem inkasovali," doplnil Komňacký.

Z mužstva odešli dva levonozí fotbalisté, záložník Adam Hloušek a obránce Josef Hamouz. Jabloneckyý tým na druhou stranu posílil o několik kvalitních fotbalistů, nejvýznamnější posilou je příchod zadáka Pavla Drska, který by se měl stát vůdčí osobností týmu.

"Zmizeli dva hráči, kteří patřili k základním kamenům mužstva. Tým se minulou sezonou stabilizoval, našel herní tvář. Hráči, kteří do něj přišli, by měli odcházející fotbalisty nahradit. Nemyslím si tedy, že bychom byli slabší. Bylo by alibismem mluvit o tom, že bychom chtěli skončit do desátého místa. Chceme bojovat v první polovině tabulky," vyhlásil zkušený kouč. "Do mužstva přišlo několik nových hráčů, s nimiž spojujeme nárůst herní kvalitry. Pavel Drsek velmi rychle zapadl do našeho klubu, stal se od prvního tréninku výraznou osobností v mužstvu, z jeho herního pojetí mám velmi dobrý pocit. Další z nových hráčů, kteří si říkají o zařazení do základní sestavy je Honza Kovařík. Má výbornou technickou kvalitou. Mohl by zacelit díru, která vznikla po Hlouškovi na levé straně," přiznal sedmapadesátiletý trenér.

O základní sestavu si prý říká i Jan Vošahlík, jenž v minulé sezoně hostoval v Bohemians Praha. "Udělal v přípravě rázný krok k tomu, aby naskočil do základu," prohlásil Komňacký, jenž následně sdělil, že by rád, aby si na stadion v Jablonci našlo cestu více fanoušků než v minulé sezoně. "Dal jsem si takový závazek už loni. Je to problém, i když mužstvo hrálo slušně, bylo se na co dívat, diváků na stadionu v Jablonci moc nebylo. Jsem přesvědčen, že za dobrým fotbalem lidé přijdou. My proto musíme udělat první krok. Hrát tak, aby se náš fotbal líbil, aby byl atraktivní," dodal Komňacký.