Tepličtí se chystají na velký fotbalový svátek - první kolo a úřadující vicemistr - znamenají pro tým Jiřího Plíška velkou motivaci získat tři body. "Přál bych si, aby bylo hodně diváků a abychom ten zápas zvládli. Sparta má určitě svojí kvalitu, ale my chceme uspět," prohlásil trenér Severočechů Jiří Plíšek.

Na Stínadlech se čeká slušná návštěva, fanoušky možná mile překvapí, že klub nesáhl ke zvýšení ceny vstupenek, lístky tedy budou stát osmdesát korun. "Povedlo se nám udržet stále stejnou cenu a nadále také bude fungovat zvýhodněné vstupné pro rodiny," sdělil marketingový ředitel Petr Heidenreich.

"Bylo by fajn, kdyby fanoušci přišli v hojném počtu a pomohli nám. Uděláme všechno pro to, aby se vstup povedl, chceme vyhrát," poznamenal kapitán Teplických Petr Lukáš. "Máme těžký start do ligy, který naplno ukáže, jak na tom jsme," dodal.

Sparta přijede to Teplic bez zkušeného záložníka Patrika Bergera, který se v závěru přípravy zranil a zraněné koleno jej nepustí do hry. "Berger je velká persona a pro Spartu je to oslabení. Nebezpečné je to v tom, že dostane šanci někdo z lavičky. Ten hráč se bude chtít ukázat a už se stalo, že takový hráč, klidně může dát dvě branky," řekl teplický obránce Lukáš.

Teplická marodka se naopak před startem ligy vyprázdnila, fit je i Vlastimil Stožický. "Od pondělí trénuje naplno, takže možná již v pátek s ním budeme moci počítat," řekl Plíšek.

Sparta si uvědomuje sílu Teplic. "Čeká nás velmi náročný vstup do sezony, během prvního měsíce odehrajeme zhruba devět utkání. Podle mého názoru jsme na náročný začátek připraveni, bohužel nám však bude chybět Patrik Berger, což je velká rána. V přípravě hrál Patrik velmi dobře, počítali jsme s ním… Když se zraní tak důležitý článek sestavy jen pár dní před vstupem do Gambrinus ligy, je to problém. Nebudeme se však poohlížet po náhradě v jiných klubech, střed záložní řady poskládáme z vlastních zdrojů. Máme na výběr ze tří možností: Vacek, Kalouda, Folprecht," prohlásil sparťanský kouč Jozef Chovanec.

Trenér Sparty svému týmu věří a je přesvědčený o jeho kvalitě. „Nebojím se toho, že do sezony vyběhneme ve stejném složení útoku jako na jaře. Měli jsme možnost s hráči pracovat v letní případě, v našich útočnících vidíme potenciál. Navíc, mluví se o tom, že jsme neměli produktivní útok a my jsme byli druhým nejlépe střílejícím mužstvem Gambrinus ligy. Opakuji, že otázka střílení branek nevychází pouze z kvality útoku, ale také záložní řady," konstatoval Chovanec.

Útočnou sílu týmu by měl ještě zvýšit příchod ruského útočníka Alexandra Prudnikova. „K mužstvu se připojil v pondělí a mohl by nastoupit už v prvním kole v Teplicích. Uvidíme, jak na tom bude, dáme mu čas na aklimatizaci, nechceme v jeho případě nic uspěchat. Očekávám také, že se dořeší příchod Martina Jirouše, ve svých plánech s ním stále počítám," poznamenal kouč Sparty.

Sparťanská marodka je proti teplické podstatně širší. Figurují na ní Patrik Berger (zraněné koleno), Jiří Kladrubský (po operaci zkříženého kolenního vazu), Juraj Kucka (po operaci kolene), otazník visí nad stertem Martina Kuncla a Václava Kadlece, jenž rehabilituje po výronu v kotníku.