Zastupitel za ČSSD Ondřej Veselý navrhl na minulém zasedání položku z rozpočtové změny pro letošek vypustit, a snížit tak schodek rozpočtu města. „Na čtvrtečním zasedání se zastupitelé k tomuto bodu vrátili a návrh na zpracování projektu schválili,“ uvedl pro agenturu Mediafax starosta Písku Miroslav Sládek (ODS).

Stadion by měl do dvou let vyrůst na stejném místě, na kterém je nyní. Měl by mít tvar kruhové výseče otevřené proskleným obloukem nad řeku Otavu. „Původně jsme se rozhodovali mezi dvěma variantami, tedy mezi tou za 140 milionů korun, ale s ročními náklady okolo sedmi milionů, a variantou za 190 milionů, ovšem s náklady dva miliony korun. Nakonec se zastupitelé rozhodli pro druhou verzi,“ prozradil starosta.

Studie počítá se zachováním pětadvacetimetrového plaveckého bazénu, dětského bazénu, ke kterým ale přibudou vířivky, tobogán, posilovna, lázně a umělá řeka, která vybíhá mimo zastřešený areál. Na velké venkovní terase pak přibude venkovní bazén. Pod plaveckým stadionem vzniknou taky nová parkovací místa, kterých má být 170.

Město chce na realizaci získat dotaci z fondů Evropské unie. Pokud město peníze na stavbu získá, nový plavecký stadion by mohl ve městě začít fungovat do dvou let.