Zadržený pětadvacetiletý muž pěstoval konopí seté k výrobě marihuany v prvním patře rodinného domku na Třebechovicku, v němž bydlel. "Od května letošního roku do současné doby pěstoval v ložnici indoor metodou, tedy uvnitř pod sodíkovou výbojkou, rostliny pro vlastní potřebu," řekla mluvčí.

Při domovní prohlídce kriminalisté na místě zajistili zhruba 40 květináčů s rostlinami v různých fázích vegetativního cyklu, vysokých až 50 centimetrů, 30 kusů rostlinných řízků, konopná semena, pěstírnu konopí setého, lampy, rostlinná hnojiva a zahradní substráty. Ukrytých asi 137 gramů sušené drogy kriminalisté nalezli v „zeláku“ v kůlně. Na nelegálním trhu by se podle odhadu odborníků cena 137 gramů sušiny konopného produktu pohybovala kolem 34 tisíc korun.

Podezřelý muž z okresu Hradec Králové se k trestné činnosti doznal. Ve výpovědi uvedl, že rostliny konopí pěstoval sám v boxu vybaveném zařízením, které si sám koupil. Poté rostliny sklízel, sušil a rostlinnou hmotu třídil. Hájí se tím, že zajištěné rostliny mu měly přinést úlevu od jeho zdravotních potíží.

Komisař pěstitele obvinil z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Muži hrozí za tento trestný čin až pětileté vězení. Množství THC v rostlinách budou zjišťovat kriminalističtí odborníci.