Nejpodstatnější změnou je příchod bývalého šéfa Českomoravského fotbalového svazu Pavla Mokréoho na pozici generálního ředitele. S jeho nástupem se klub rozloučí s dlouholetým pracovníkem klubu Radkem Bělákem, jenž byl po sezoně z pozice sportovního ředitele sesazen na místo generálního sekretáře.

Podle rozhodnutí majitele klubu Romana Prose oficiálně skončí Bělák na konci července. Pravomoce sportovního ředitele převzal v létě trenér prvoligového áčka Miroslav Beránek. "Dostal jsem možnost vybrat si lidi, s kterými budu spolupracovat, a to jsem udělal," řekl Mokrý, jehož zástupcem se stal předseda klubového představenstva Karel Jarůšek.

Zkušený kouč Beránek udělal během pauzy rozsáhlé změny v kádru. Brno opustilo sedm hráčů, mezi kterými byli exreprezentant Marek Heinz nebo uvadající talent Marek Střeštík. Na odchodu je také nedávná brankářská jednička Martin Lejsal, který usiluje o angažmá v Anglii. "V minulém ročníku naše pozice nebyla dobrá, proto jsme sáhli k provzdušnění týmu. Dali jsme šanci mladým z naší líhně a sáhli jsme po hráčích z ciziny, kteří jsou v ekonomických možnostech Brna," uvedl trenér.

Do týmu přivedl Brazilce Dalma a Léa, bosenského beka Matijase Pejiče, stopera Juraje Križka ze Slovenska. Ze Slavie přišel pravý bek František Dřížďal, klub získal i zkušeného záložníka Richarda Dostálka. "Budování nového mužstva není jednoduchá záležitost. Ciizinci potřebují adaptaci. Věříme, že Brazilci postupně zapadnou a budou v ofenzivě posilami,“ pravil Beránek. „Nyní tvoříme novou obranu. Někteří beci přišli na poslední chvíli, tak to řešíme, abychom tým sestavili pro úvodní zápas na Bohemce," dodal.

Konkrétní cíl klubu s osmdesátimilionovým rozpočtem na tiskové konferenci nezazněl. "O určité pozici v tabulce jsme se nebavili. Ale chceme se řídit heslem fanoušků, které zní vzhůru Brno. Kam až to bude, ukáže samotná liga. Chceme, aby se v našem projevu objevila daleko větší pracovitost a zvýšila se důvěryhodnost. Pokud se doma prohraje, tak diváci musejí mít pocit, že tým tam nechal všechno. To je ten ůvod, proč jsme nastolili takové změny," prohlásil Beránek.