"HC Energie Karlovy Vary obdržela pozvánku na Spengler Cup. Velice si toho vážíme, neboť se jedná o excelentní turnaj na nejvyšší sportovní úrovni s mimořádnou tradicí. Je to pro nás velká čest," uvedl generální manažer Energie Miroslav Vaněk.

Západočeši se tak po zrušení nadcházejícího ročníku Ligy mistrů mohou těšit na jiný mezinárodní turnaj. Premiéru ve Spengler Cupu si Karlovarští užili v minulé sezoně. "Už loni jsme v Davosu získali velké zkušenosti, hráči si ověřili, že se špičkový hokej hraje ve Švýcarsku, Německu i Rusku. Davos navíc leží ve vysoké nadmořské výšce, což nám loni pomohlo také v závěru domácí soutěže. Po návratu ze Švýcarska se tým dostal do výborné formy, kterou udržel až do konce play-off," nechal se slyšet Vaněk.

Do povánočního klání o prestižní trofej i zajímavou finanční odměnu se také letos zapojí pět mužstev. "Podle prvotních informací se turnaje zúčastní vedle našeho výběru také domácí HC Davos, Team Canada, Adler Mannheim a Dinamo Minsk. Hrací termíny jsou tradiční. Začíná se 26. prosince, finále je na programu na Silvestra," dodal Vaněk.