"Třiačtyřicetileté ženě z Ostravy-Zábřehu odcizil neznámý pachatel ve středu kolem šesté hodiny večer na koupališti v ostravské části Poruba odloženou dámskou plátěnou tašku," uvedla Holčáková s tím, že majitelka měla v tašce svou kabelku, peněženku s osobními doklady, platební kartu s přiloženým PIN kódem, dámské hodinky, klíče, kosmetiku a mobilní telefon. Celkovou škodu žena vyčíslila na šest tisíc korun.

Jedenadvacetiletého muže okradl neznámý pachatel ve středu odpoledne na pláži rybníka v Antošovicích. Mladík přišel o peněženku s platební kartou a také o boty. Škoda je 1750 korun.

"Prvnímu pachateli hrozí za trestný čin krádeže a neoprávněného držení platební karty až dva roky odnětí svobody. Druhý spáchal trestný čin neoprávněného držení platební karty, trestní sazba je však stejná," uvedla Holčáková a dodala, že rozikovým místem jsou také hudební festivaly.

Policisté na Karvinsku v posledních týdnech bojují s kapsáři v autobusech městské hromadné dopravy. Větší množství krádeží zaznamenali hlavně v Havířově na linkách číslo 16, 9 a 4. "Jejich počet se oproti předešlým měsícům téměř zdvojnásobil. V květnu jich bylo jedenáct, v červnu osm a za července už dvacet," upozornila policejní mluvčí Zlatuše Viačková s tím, že pachatel či pachatelé využívají nepozornosti cestujících nebo přeplněnosti spojů. "Na oběť se natlačí, sám nebo komplic okrádá a na nejbližší zastávce mizí. Z dostupných případů je patrné, že pachatel způsob provedení mění podle situace," řekla Viačková.