Návrh na úpadek společnosti podala firma BKR ČR. Vzdělávací společnost jí měla dlužit přes 400 tisíc korun, přičemž 30 dní po splatnosti bylo 50 000 Kč. Splátku ale den po podání návrhu vzdělávací společnost uhradila, BKR ČR tak vzal svůj návrh na úpadek zpět. Soud ve středu 22. července insolvenční řízení zastavil.

CC System byla v insolvenčním řízení už potřetí. Poprvé mu čelila od začátku května, a to na popud společnosti Mere Bohemia, té měla vzdělávací firma dlužit za pronájem budovy zhruba půl milionu korun. O pár dní později soud řízení zastavil, Mere Bohemia vzala svůj návrh zpět. Podruhé se vzdělávací společnost do insolvenčního řízení dostala na začátku června, měla dlužit zaměstnancům na mzdách. I toto řízení skončilo o pár týdnů později zpětvzetím návrhů.

Společnost CC Systems byla založena v roce 2000 jako akciová společnost se základním kapitálem jeden milion korun. Celoživotní vzdělávání dospělých nabízí v institutech ve 26 městech v republice. Zabývá se také prodejem výpočetní techniky, ekonomickým poradenstvím, provozuje i velkoobchod a maloobchod s kancelářskými potřebami.