„Policista musel uskočit, aby neskončil pod koly auta,“ řekla Vlachová. „Auto pokračovalo dále směrem na Lipňany,“ dodala mluvčí. Policisté jej začali pronásledovat služebním vozidlem. Podle Vlachové řidič nereagoval na světelné ani zvukové signály, ani na rozsvícený nápis „STOP“. Pokračoval v agresivní jízdě, najížděl na policejní auto. „Policisté museli použít donucovací prostředky, dva varovné výstřely,“ upřesnila Vlachová. Ani to na řidiče neplatilo a zaparkoval u krajnice až v Lazníkách. Tam ho hlídka zadržela.

Dechovou zkouška mu naměřila 3,06 promile alkoholu. Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. V říjnu 2008 jej odsoudil Okresní soud v Olomouci k trestu odnětí svobody na osm měsíců se zkušební dobou do března 2011 a k zákazu řízení motorových vozidel na dva roky za trestné činy řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožování pod vlivem návykové látky.

Policie muže umístila k vystřízlivění na olomouckou záchytku. Nyní je stíhán pro podezření ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.