Jedna dívka byla ihned po události transportována vrtulníkem jihočeské Letecké záchranné služby do Prahy. Zbylé dvě těžce zraněné dívky převezly sanity k ošetření do nemocnice v Českých Budějovicích, odkud byly okolo půlnoci transportovány Leteckou záchrannou službou z Plzně rovněž na pražské Vinohrady. „Zbylí dva mladí lidé byli převezeni sanitkami. Rozsah jejich popálenin je různý. Jedna žena má rozsáhlé popáleniny, další v rozmezí od pěti do dvaceti procent,“ uvedl Slabý. Dodal, že noční zásah na Lipně byl komplikovaný tím, že záchranáři se na druhou stranu Lipenské přehrady museli dostat pomocí přívozu, neboť příjezdová cesta je zdlouhavá.

Zraněným je od 20 do 33 let. Jde o vedoucí a dozor letního skautského tábora na Frýdavě. Děti zraněny nebyly. Exploze propan-butanové bomby nastala při manipulaci s ní. Při výměně ploténky začal ucházet plyn a kvůli otevřenému ohni, který byl jen několik metrů odtud, nastal výbuch.

Případem se zabývá vyšetřovatel jihočeských hasičů i policisté. "Kvůli zdravotnímu stavu nebylo možné vyslechnout zraněné osoby, proto zatím nebyl nikdo obviněn a nebylo zahájeno trestní stíhání," uvedla pro agenturu mluvčí krajské policie Jana Kameníková. Zda bude někdo obviněn například z ublížení na zdraví z nedbalosti, či z veřejného ohrožení, ukáže až další vyšetřování.