Jednoho z hříšníků zastavili strážci zákona v noci na čtvrtek v Brumově-Bylnici. Devětadvacetiletý muž ze Slavičína nadýchal 1,46 promile. Lékařské vyšetření a odběr krve odmítl, trestu se ale nevyhne. "Odmítnutí odběru biologického materiálu se sice hodnotí jako přestupek, hrozí za něj však pokuta až do výše padesát tisíc korun," vysvětlila Bartíková. Muž je ale podezřelý i ze spáchání trestného činu. Hlídka si totiž zjistila, že nemá řidičský průkaz, za to mu hrozí až jednoleté vězení.

Ve čtvrtek policisté zastavili ještě jednoho řidiče nerespektujícího zákony. Třiatřicetiletý muž z Uherského Hradiště měl sice negativní test na alkohol, zato drogový tester zobrazil přítomnost marihuany v jeho slinách. Muže prohlédli lékaři a odebrali mu biologický materiál. Hrozí mu zákaz řízení a pokuta až 20 tisíc korun.

Posledním z trojice je devětadvacetiletý řidič ze Zlína. Policisté ho zastavili v centru Zlína během středy. "Nadýchal 2,72 promile alkoholu. Muž podstoupil vyšetření ve zlínské nemocnici. Při prověřování policisté zjistili, že nemá řidičské oprávnění pro žádnou skupinu ani podskupinu a navíc řídil vůz, přestože mu to okresní soud ve Zlíně zakázal až do poloviny roku 2012," uvedla Bartíková. Muž je nyní podezřelý ze spáchání tří trestných činů, a to maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Za to může být odsouzen až k jednoletému vězení.